WINDA DO NIEBA czyli czworo po czterdziestce

WINDA DO NIEBA czyli czworo po czterdziestce

Manager
Łukasz Niezgoda
+48 608 305 688
lukasz@skene.pl
Impresario
Joanna Wysocka
+48 797 582 731
impresariat@skene.pl

Profile zawodowe

Grupę tworzą

Małgorzata Lewińska-Mirecka

Izabella Bukowska-Chądzyńska

Resume

Polska prapremiera Autor: Fritz Schindlecker przekład: Roman Frankl Obsada: Małgorzata Lewińska / Olga Borys* Dariusz Kordek / Marcin Kwaśny* Sylwia Gliwa / Izabela Bukowska-Chądzyńska* Jacek Kawalec / Wojciech Majchrzak* (*wymiennie) Reżyseria Dariusz Taraszkiewicz Scenografia Paulina Czernek-Banecka Kostiumy Katarzyna Kwiecień-Kanewska Muzyka Jacek Zamecki Teksty piosenek: Tadeusz Ross Choreografia Krzysztof Kriss Adamski Producenci spektaklu: DEKAPRO MENAGEMENT, Dom Kultury w Rawiczu Dystrybucja Teatr Skene Warszawa Dodajmy do smaku kilka wpadających w ucho piosenek i mamy teatralny hit. „Windą do nieba” czyli czworo po czterdziestce, to po raz pierwszy wystawiany na polskich scenach przebój frekwencyjny teatrów Austrii i Niemiec. Ich czworo: uzależniona od złośliwości królowa śniegu - Magdalena, oaza naiwności i odkrywczych spostrzeżeń - Urszula, akwizytor totalny, facecik w garniturku - Jerzy i przez nadwrażliwość po sam nos zatopiony w kobiecości - Andrzej, wszyscy w tym samym wieku zostają uwięzieni pomiędzy piętrami w windzie. Czy będzie to chwila na podsumowanie czy czas na budzące się uczucie? Musicie to koniecznie sprawdzić Szanowni Państwo. To wszystko na scenach w całej Polsce w wykonaniu wybitnych, znanych i lubianych aktorów w polskiej prapremierze spektaklu. W reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Teksty piosenek Tadeusz Ross. Z choreografia znanego z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Krzysztofa Krissa Adamskiego. WSZYSCY KOCHAMY ROMANTYCZNE KOMEDIE

O nas

Na bazie Agencji Aktorskiej Skene powstał Teatr Skene Warszawa, który z sukcesami radzi sobie na rynku teatralnym. Teatr Skene Warszawa jest niezależnym producentem i dystrybutorem teatralnym, który ma w swoich zasobach spektakle wyprodukowane i spektakle impresaryjne. Nasze spektakle wystawiamy na scenach w całej Polsce i poza jej granicami. Wraz z naszym partnerem samorządowym Domem Kultury w Rawiczu wyprodukowaliśmy w maju 2016 roku pierwszy nasz spektakl: BODO MUSICAL z rolą główną Dariusza Kordka. Musical okazał się sukcesem frekwencyjnym, co zachęciło nas do produkcji kolejnych spektakli, które jak ich poprzednik były i są wystawiane do dzisiaj: RANNY PTASZEK , CUDOWNA TERAPIA GĄSKA, NAJSŁODSZY OWOC, WINDĄ DO NIEBA czyli czworo po czterdziestce. Nasze spektakle uzupełniamy starannie dobranymi spektaklami impresaryjnymi m.in. DŁUGI ŁYKEND, PRZYCHODZI MĘŻCZYZNA DO KOBIETY, EMIGRANCI, MAŁA RZECZ A CIESZY, PAN BARON PRZYCHODZI I PŁACI GUZIKIEM, ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ I INNE.
Nasze aktorki:
Katarzyna Ankudowicz, Viloletta Arlak, Barbara Bursztynowicz, Edyta Herbuś, Edyta Jungowska, Alicja Kwiatkowska, Anna Matysiak, Natasza Leśniak, Małgorzata Lewińska, Dominika Ostałowska, Magdalena Smalara, Anna Smołowik, Magdalena Wójcik.
Nasi aktorzy:
Tomasz Błasiak, Leon Charewicz, Tadeusz Chudecki, Tomasz Ciachorowski, Piotr Cyrwus, Bartek Firlet, Marek Kaliszuk. Dariusz Kordek, Marcin Kwaśny, Włodzimierz Matuszak, Paweł Okraska, Artur Pontek, Dariusz Taraszkiewicz, Krzysztof Wieszczek, Wojciech Wysocki, Leszek Zduń.

Kontakt

Fundacja Skene Pro Arte
00-724 Warszawa
ul. Chełmska 21

+48 22 559 33 52

teatr.skene.pl

teatr@skene.pl

Aktualności

Skene.Aktorska
Skene.Epizodyści
Skene.Teatr
Skene.Impresariat