Video

O spektaklu

CUDOWNA TERAPIA - komedia terapeutyczna

autor: DANIEL GLATTAUER przekład: Marek Szalsza rezyseria: DARIUSZ TARASZKIEWICZ Obsada: Edyta Jungowska / Małgorzata Lewińska / Małgorzata Pieńkowska Dariusz Kordek / Marcin Kwaśny / Robert Moskwa Artur Pontek / Dariusz Taraszkiewicz scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz, choreografia: Krzysztof Hulboj, Janja Lesar, muzyka: Krzysztof Matysiak. Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują „istnienie we dwoje”. Terapia – to oddziaływanie na człowieka za pomocą leków lub bez użycia farmaceutyków w celu przywracania zdrowia fizycznego lub psychicznego. Szanowni Państwo, wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy Wam troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację. ZAMIAST DO GABINETU - ZAPRASZAMY DO TEATRU!

Resume

Jacek Santorski- psycholog biznesu- o naszym spektaklu ! Epidemia rozwodów i kryzysów małżeńskich dotarła z Europy Zachodniej do Polski. Konflikty i wypalenie w związkach stały się naszą smutną rzeczywistością i pochłaniają masę niepotrzebnej energii. Coraz częściej mamy też kryzysy pomiędzy wspólnikami w biznesie i to nie tylko w firmach rodzinnych. Rzadko źródłem cierpień, które sobie zadajemy są złe intencje. Częściej mamy – niekompetencje. Słuchania i słyszenia, wyrażania swoich potrzeb czy pretensji tak, aby było to do przyjęcia dla drugiej strony, unikania przerzucania winy, a zwłaszcza ignorowania, lekceważenia i pogardy. Prace nad tymi “kompetencjami” można podjąć w ramach terapii małżeńskiej. Gdy para siada naprzeciwko siebie okazuje się zazwyczaj, że utknęli zamknięci w “swoich światach”, “teoriach”, które tworzą na temat rzeczywistych intencji i charakteru partnera, “filtrów”, przez które zaczynamy odbierać drugą stronę coraz mniej dostrzegając, co naprawdę przeżywa, czego od nas potrzebuje, a także jak nas kocha…. Dzięki zgrabnej sztuce “Cudowna terapia“ Daniela Glattauera, możemy znaleźć się w gabinecie terapeuty małżeńskiego aby błyskawicznie poczuć “się” uczestnikiem takiej sesji. Autor sztuki, znany pisarz, jest też doświadczonym publicystą, a także odbywał szkolenie w zakresie rodzinnej psychoterapii. Dzięki temu świetnie się bawiąc, możemy złapać sedno małżeńskiego wypalenia i sposobu pracy nad nim. Prosty scenariusz, zachowując jedność miejsca i czasu akcji, najpierw przenosi nas w świat gabinetu terapeutycznego, aby potem wrócić do siebie i rozpatrzeć, jak “na własne życzenie” tworzymy i przeżywamy większość naszych problemów. Nie opowiem Państwu, jak autor inteligentnie zaskakuje niezwykłym zwrotem akcji, dzięki któremu długo o tym spektaklu potem myślimy i rozmawiamy. Scenariusz sztuki jest tak trafny terapeutycznie i sprawny literacko zarazem, że w Europie ustawiła się kolejka teatrów i reżyserów, mam nadzieję – dla dobra nas wszystkich i naszych związków. Jacek Santorski, psycholog biznesu, były psychoterapeuta 2. link do recenzji Grzegorza Ćwiertniewicza w  magazynie teatralno-literackim `Yorick`, wydawanym przez Polską Sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków  : http://www.aict.art.pl/2018/11/16/rawicka-terapia-cudownie-udana/?fbclid=IwAR2vy_aLqtx-qcaSdFiBDQEZIpgH2jy5oSWY5I74Q9u_2_cIDx3D44MMLRM

O nas

Na bazie Agencji Aktorskiej Skene powstał Teatr Skene Warszawa, który z sukcesami radzi sobie na rynku teatralnym. Teatr Skene Warszawa jest niezależnym producentem i dystrybutorem teatralnym, który ma w swoich zasobach spektakle wyprodukowane i spektakle impresaryjne. Nasze spektakle wystawiamy na scenach w całej Polsce i poza jej granicami. Wraz z naszym partnerem samorządowym Domem Kultury w Rawiczu wyprodukowaliśmy w maju 2016 roku pierwszy nasz spektakl: BODO MUSICAL z rolą główną Dariusza Kordka. Musical okazał się sukcesem frekwencyjnym, co zachęciło nas do produkcji kolejnych spektakli, które jak ich poprzednik były i są wystawiane do dzisiaj: RANNY PTASZEK , CUDOWNA TERAPIA GĄSKA, NAJSŁODSZY OWOC, WINDĄ DO NIEBA czyli czworo po czterdziestce. Nasze spektakle uzupełniamy starannie dobranymi spektaklami impresaryjnymi m.in. DŁUGI ŁYKEND, PRZYCHODZI MĘŻCZYZNA DO KOBIETY, EMIGRANCI, MAŁA RZECZ A CIESZY, PAN BARON PRZYCHODZI I PŁACI GUZIKIEM, ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ I INNE.
Nasze aktorki:
Katarzyna Ankudowicz, Viloletta Arlak, Barbara Bursztynowicz, Edyta Herbuś, Edyta Jungowska, Alicja Kwiatkowska, Anna Matysiak, Natasza Leśniak, Małgorzata Lewińska, Dominika Ostałowska, Magdalena Smalara, Anna Smołowik, Magdalena Wójcik.
Nasi aktorzy:
Tomasz Błasiak, Leon Charewicz, Tadeusz Chudecki, Tomasz Ciachorowski, Piotr Cyrwus, Bartek Firlet, Marek Kaliszuk. Dariusz Kordek, Marcin Kwaśny, Włodzimierz Matuszak, Paweł Okraska, Artur Pontek, Dariusz Taraszkiewicz, Krzysztof Wieszczek, Wojciech Wysocki, Leszek Zduń.

Kontakt

Fundacja Skene Pro Arte
00-724 Warszawa
ul. Chełmska 21

+48 22 559 33 52

teatr.skene.pl

teatr@skene.pl

Aktualności

Skene.Aktorska
Skene.Epizodyści
Skene.Teatr
Skene.Impresariat